Nowości w salonie

Masaż Kobido

Masaż Kobido znany jako „niechirurgiczny lifting twarzy” działa na głębszych warstwach skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma masażu twarzy na świecie. Charakteryzuje
się głównie szybkością rąk i palców. Tak więc, kiedy ruch jest powolny mamy się wtedy zrelaksować, a intensywne etapy masażu mają stymulować skórę i produkcję składników skóry w celu osiągniecia
oczekiwanego efektu liftingującego. Dzięki KOBIDO można naturalnie i z biegiem czasu:

 Zniwelować napięcie mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne
 Zapobiec bądź zmniejszyć efekty starzenia się naszej skóry
 Odzyskać młodą twarz poprzez głęboką pracę na strukturze mięśni
 Stymulować produkcję składników skóry- kolagen i elastynę

Zdrowotne efekty masażu Kobido:
 Reguluje bilans energetyczny całego ciała
 Walczy ze stresem
 Zmniejsza efekty bruksizmu
 Łagodzi bóle głowy
 Unika sztywności twarzy
 Zmniejsza problemy z układem pokarmowym
 Poprawia wzrok
Masaż Kobido jest świetną opcją dla tych, którzy chcą mieć całkowitą relaksującą sesję połączoną ze
spektakularnym efektem liftingu twarzy.

Peelingi chemiczne (kwasy)

Dużymi krokami zbliża się jesień 🍁🍂najlepszy czas kiedy możemy wykonać szeroki wachlarz zabiegów kosmetologicznych.To czas na kwas!!!
LINIA AZA PEEL- Dedykowana dla osób mających skórę problematyczną z trądzikiem, skórę atopową, tej skłonną do rumienia oraz z tendencją do zapalenia mieszków włosowych.
Działanie:
Wykazuje działanie przeciwbakteryjne zarówno dla bakterii tlenowych jak i beztlenowych, ponadto działa przeciwzapalne powstrzymując wolne rodniki. Przeciwdziała rozkładowi łoju i lipidów na składniki drażniące i nasilające zmiany trądzikowe. Zapobiega powstawaniu zaskórników poprzez wpływ na proces końcowej keratynizacji mieszków włosowych. Hamując tyrozynazę uniemożliwia powstawanie przebarwień, ponadto blokuje aktywność nadaktywnych melanocytów.
Dużym atutem omawianej substancji jest jej poczwórna aktywność:
działanie przeciwzaskórnikowe,
działanie przeciwbakteryjne,
działanie przeciwzapalne,
ma zdolność hamowania tyrozynazy, dzięki czemu ma właściwości wybielające🍂🍁
Kwas pirogronowy- działa zarówno na naskórek jak i powierzchowną warstwę skóry właściwej. Dzięki szybkiemu działaniu pozwala na uzyskanie, w wyjątkowo krótkim czasie, doskonałych efektów estetycznych, zbliżonych do tych, jakie osiąga się intensywnym złuszczaniem.
Na poziomie naskórka redukuje zaskórniki, wyrównuje koloryt skóry, złuszcza i rozjaśnia cerę. Docierając do skóry właściwej dodatkowo pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny przyczyniając się do zachowania młodego wyglądu skóry.
Kwas pirogronowy doskonale sprawdza się w przypadku skóry tłustej- regulując sebum oraz trądzikowej- obniżając pH skóry. Działa na komórki naskórka powodując ich rozluźnienie i zmniejszenie warstwy rogowej. Skóra staje się cieńsza, odnowiona i zregenerowana.
Jako jeden z niewielu peelingów chemicznych może być stosowany na skórę naczynkową oraz ropne zmiany skórne. 
🔥Ostatni kwas jaki chcemy przedstawić to LINIA VITAMIN PEEL🔥 Dla kogo?
Palacze, kuracja po kąpielach słonecznych, osoby, u których zaobserwowano obecności poszerzonych drobnych naczyń krwionośnych tzw. “pajączki naczyniowe”.
 
Działanie:
Podstawowa, biologicznie czynna postać witaminy C – kwas askorbinowy. Witamina C stymuluje lepsze ukrwienie skóry, poprzez wspomaganie procesu syntezy kolagenu wpływa na jędrność i elastyczność skóry, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, rozjaśnia skórę, i wpływa na spłycenie zmarszczek.
 
W badaniach klinicznych gdzie stosowano 4% kwas laktobionowy przez 6 tygodni udowodniono całkowitą remisję lub znaczną redukcję teleangiektazji i zmniejszenie lub całkowite usunięcie stanu zapalnego skóry.