Home

Bezpieczeństwo w gabinecie

Bezpieczeństwo w Gabinecie

Pamiętajmy, że gabinet kosmetyczny to miejsce szczególne. Przychodzimy tutaj, żeby się zrelaksować oraz poczuć się pięknie. Jednak wybierając miejsce gdzie zamierzamy poprawiać naszą urodę warto oprócz estetyki wnętrza i umiejętności personelu sprawdzić przestrzeganie zasad dezynfekcji i sterylizacji. Wszystkie narzędzia lub ich elementy naruszające ciągłość tkanek powinny być nie tylko dezynfekowane, ale również sterylizowane w profesjonalnym autoklawie.. Sprzęt poddany sterylizacji pakowany jest w specjalne pakiety, na których umieszcza się w sposób trwały datę sterylizacji. Powinien być rozpakowywany przy klientce, tuż przed użyciem, na co szczególnie należy zwracać uwagę, a wręcz bezwzględnie tego wymagać.

 

HI Beauty Studio w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie swoich klientów posiada na wyposażeniu nowoczesny autoklaw , firmy Tinget STE 18L V generacji klasy B z USB i drukarką .Urządzenie posiada certyfikat CE wystawiony przez niemiecką jednostkę notyfikowaną TÜV Rheinland oraz spełnia wymogi europejskiej normy EN13060
Autoklaw KLASY B to jeden z najbardziej zaawansowanych sterylizatorów paro-ciśnieniowych. Potrafi sterylizować praktycznie każdy rodzaj materiałów, jak na przykład cewniki, igły, endoskopy, wzierniki, końcówki stomatologiczne, pilniki, nożyczki itp. Prezentowane przez klasę B funkcje nie są dostępne w pozostałych klasach( S ,N) autoklawów . Najważniejszą cechą, która wyróżnia autoklawy klasy B to frakcjonowana próżnia wstępna. Całkowite usunięcie powietrza otrzymuje się poprzez sekwencję impulsów próżni i wstrzyknięć pary. Jak do tej pory jest to najlepsza z istniejących technik, która daje możliwość sterylizacji każdego rodzaju produktu.

Ważnym urządzeniem jest też myjka ultradźwiękowa CD4820 o pojemności 2,5 l będąca w posiadaniu naszego studia.
Efekt czyszczący w myjce ultradźwiękowej powstaje poprzez przenoszenie fal (niewidocznych dla ludzkiego oka) poprzez wodę zawierającą płyn dezynfekujący. W efekcie powstają tysiące niewielkich ognisk kawitacji (mikropęcherzyków) które następnie implodują w wyniku działania tych samych fal dźwiękowych. Implozja mikropęcherzyków powoduje lokalne, szybkie zmiany ciśnienia oddzielające cząsteczki brudu (tłuszczu, innych zanieczyszczeń) od powierzchni przedmiotu. Taki sposób pozwala skutecznie czyścić dowolną powierzchnię zanurzoną w myjce, bez konieczności szorowania lub ścierania brudu.
Powyższy proces wykonywany przed przystąpieniem do sterylizacji sprzętu w autoklawie.

Mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie klienta oraz nasze własne podczas usuwania makijażu permanentnego i tauażu używamy tytanowych ekranów zabezpieczających oraz okularów ochronnych do pracy z laserem ND:YAG Q-SWITCH